ČERSTVÉ ČAJE – LIMITOVANÁ NABÍDKA


Nepál Pativara – Nepál – zahrada Pativara

pativara_m   Černý čaj. Ručně zpracovaný suchý list krásného, velmi ušlechtilého vzhledu je tvořen pouze ochmýřenými vrcholovými tipsy. Nálev plné sladce ovocné, chuťově velmi barevné, smetanově hebké hutné chuti s tóny lesního medu a květů orchidejí a velmi dlouhým sladkým dozvukem.


Darjeeling Gopaldhara Red Thunder – Indie – zahrada Gopaldhara

Gopaldhara   Černý čaj sbíraný v nejvyšších částech zahrady Gopaldhara na úplném konci podzimních sběrů. Každým rokem je vyprodukováno jen velmi omezené množství tohoto výjimečného čaje. Vůně po sušených švestkách a pečených kaštanech. Nálev jantarové barvy, plné a velmi vyvážené chuti a krásného ovocného aroma s tóny ořechů.


Darjeeling Makaibari – Indie – zahrada Makaibari

Makaibari   Černý čaj. Nádherně zpracovaný suchý list byl plně oxidován a rolován do drobných podlouhlých drátků. Jiskr­ná, plná velmi vyvážená lehce nasládlá chuť s říznými peprnými tóny a lehce svíravým, medově sladkým dozvukem.


Darjeeling Rohini Jethi Kupi – Indie – zahrada Rohini

RohiniFF  Černý čaj z první jarní sklizně 2015 z indického Darjeelingu. Čaj je výhradně z právě vyrašivších mladých lístků, které se na keřících objevily po vegetačním klidu během zimy. Světlý zlatozelený nálev plný svěžích jarních květinových tónů, velmi delikátní, sladce ovocné chuti s tóny bylin a lučních květů.


Darjeeling Ambootia Organic FF – Indie – zahrada Ambootia

Černý čaj BIO kvalita, jarní sklizeň 2015. Skvělá letošní první sklizeň z čajového panství Ambootia z jedné z nejvýše položené plantáže. Čaj má světle zelený nálev a svěží velmi příjemnou vůni. • Darjeeling White Ambootia – Indie – zahrada Ambootia Bílý čaj BIO kvalita, jarní sklizeň 2015 Kvalitní bílý čaj. Správná příprava tomuto čaji dává čerstvou vůni, bledě žlutý nálev a jemnější chuť. Krásně zachovalé lístky.


Darjeeling Ambootia Green Organic – Indie – zahrada Ambootia

Zelený čaj BIO kvalita, jarní sklizeň 2015. Čaj s výbornou jemnou muškátovou chuťí a vůní. Vzhled je velmi typický pro kvalitní indické darjeelinské čaje.


Darjeeling Green Souchong – Indie – zahrada Ambootia

Zelený čaj z čajových zahrad Ambootia v Darjeelingu s vynikající chutí. Má velmi jemný kouřový nádech a krásný jasný nálev.


Assam Orthodox Hamukjan, SFTGFOP1 – Indie – zahrada Hamukjan

Černý čaj. Drobný, plně oxidovaný, orthodoxně zpracovaný list, vonící po hořké čokoládě a pečených kaštanech. Hutný nálev tmavé rudo­hnědé barvy, těžší a plné sladce medové chuti s kořeněnými tóny a dlouho trvajícím, lehce svíravým ­dozvukem. Čaj vhodný k popíjení s mlékem.